Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bu Vatan Senin Babanın Malı Değil Dedi

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Van İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlıktan çıkarmayla ilgili sözlerine sert yanıt verdi.
Bu haber 2016-04-09 16:36:03 eklenmiş ve 660 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlıktan çıkarma sözlerine ilişkin kullandığı cümleler üzerine HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'dan cevap geldi. Bu vatanın Kürt ve Türk halklarının olduğunu söyleyen Yüksekdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu vatan senin babanın malı değil sözleri kullandı.


HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Cumhurbaşkanı'nın vatandaşlık ile ilgili sözlerini eleştirerek, Bu derme çatma siyasi iktidar bir Vatan tanımı yapıyor. Bu vatan benim kafamı bozarsanız sizi vatandaşlıktan çıkarırım diye konuşuyor. Bu vatan seninde değil, senin babanın malı da değil. Bu vatan ortak vatandır. Bu ortak vatanda eşit bir şekilde yaşamak istiyoruz. Bunu öğreneceksiniz. Bu Vatanın sizin malınız olmadığını anlayacaksınız. Siz ikna olmazsanız bile bu halk sizi ikna edecek ifadeleri kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verdi.


Yüksekdağ, sözde bölgeye istikrar ve huzur getirileceğini, ancak şuan siyasi iktidarını devam ettirme için insanlıktan çıkmış bir siyasi iktidarın olduğunu söyledi. Türkiye'de yaşayan insanlara ya benimsin ya kara toprağın, ya itaat edeceksin ya da can vereceksin diyorlar. Ya Baş Eğeceksiniz, ya da baş vereceksiniz düşüncesinde olduklarını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Figen Yüksekdağ, bu tehditlerden korkmadıklarını, bu yola çıktıklarında kellelerini koltuğa alıp yola çıktıklarını sözlerine ekleyerek, Halkın çocuklarını ölüme göndermeyi kutsal bir şey olarak görüyorlar, Tüm gerçekleri çarpıttıklarını, savaşa gitmeyi özendirdiklerini Bu savaşa tek bir AKP'linin çocuğunun gitmediğini söyledi.


Yüksekdağ, Yoksul evlere ateş düştüğünü, ölen asker ve polisleri sakladıklarını sivil ölümleri saklayarak bu savaşı sürdürebileceklerini düşündüklerini söyledi. Halka operasyon yapıldığını söyleyen Yüksekdağ, öldürülenlerin terörist değil halk olduğunu dile getirdi. Savaş siyasetinin sonunun geldiğini söyleyen HDP Eş Genel Başkanı, bununla yüzleşmekten korktuklarını, mutlaka şapkalarını önlerine koyup düşünmelerinin zamanı geldiğini sözlerine ekledi.


Bu topraklarda yaşayan asli unsurların Kürt ve Türkiye halkları olduğunu söyleyen Yüksekdağ, Bu derme çatma siyasi parti bir vatan tanımı yapıyor ve bu vatan benim kafamı bozarsanız sizi vatandaşlıktan çıkarırım diye kortutuyor. Bu vatan seninde değil senin babanında değil diyen Yüksekdağ, Bu vatanın ortak vatan olduğunu söyledi. Bu ortak vatanda eşit bir şekilde yaşamak istediklerini söyleyen Yüksekdağ, Bu vatanın sizin malınız olmadığını öğneceksiniz. Siz ikna olmazsanız bile bu halk kendi mücadelesiyle sizi ikna edecek. İkna olmazsanız bile eşit bir şekilde yaşamı getireceğiz diyen Yüksekdağ, siyasi iktadarın 1980 darbesinden daha fazlasını yaptığını söyledi.


Nazım Hikmetin'in geçtiğimiz yıllarda yeniden vatandaşlığa alındığını hatırlatan HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, bugün herkesi vatandaşlıktan çıkarmaktan bahsediyorlar. Kürtleri vatandaşlıktan atmakla tehdit ediyorlar. Vatan senin sarayınsa biz o vatanın vatandaşı değiliz diyen Yüksekdağ, Vatan ayakkabı kutularında sakladığınız milyonlarınız, ahlaksız, holitik hesaplarınızsa, savaşsa, yoksulluksa, çocuk istismarcılarını savunmaksa biz o vatanın vatandaşı değiliz dedi. Bu vatanda ömrünüz uzun değil diyen Yüksekdağ, 1500 odalı Cumhurbaşkanı Sarayı'nı kendi varlığını ve kendi vatanını orası sanan bir zihniyetle karşı karşıyayız diyerek oradan yapılan hiçbir tehditin bizim yanımızda hükmü yoktur ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : cumhurbaşkanı erdoğan figen yüksekdağ vatandaşlık hdp
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları

Haberin Birinci Adresi
© Copyright 2019 Haberinbiri.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Güncel Haberler
Haberin Biri
SPOR
Spor Haberleri
SİYASET
Siyaset Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri