TŞOF Başkanından Trafik Sigortasına Dair Açıklama

Zorunlu trafik sigortası ile ilgili yeni düzenlemeler 1 Haziran 2015 itibariyle geçerli olacak. Bu düzenlemelerle ilgili Türkiye Şoförler Odası Federasyonu Başkanı açıklamalarda bulundu. Fiyatlar ile ilgili sigorta şirketlerine ve devlete sitem eden Apaydın, her adımın takipçisi olacaklarını belirtti.
Bu haber 2015-05-24 23:09:50 eklenmiş ve 850 kez görüntülenmiştir.

Araba kullananlara yeni haberler var. Trafiğe çıkan kişilerin bir de kaza riski var. Bu yüzden de zorunlu olan trafik sigortaları mutlaka yaptırılmalıdır. Bir tek trafik sigortasının yaptırımı olmasının yanı sıra yaptırımı olmayan kasko sigortasının da yapılması her açıdan iyi oluyor. Bir çok vatandaşımız zorunlu trafik sigortası ile isteğe bağlı kasko sigortasının ayrımını bilmiyor.

Yeni yapılan açıklamalar ile her vatandaşın farkında olması gereken ayrımlar; yeni yasalar ile değişiyor. Eskiden trafik sigortası, kaza yapıldığı durumda karşı taraftaki kişinin aracının hasarını öderken şimdi olay tersine dönüyor.

 

Kasko Sigortası Kendi Aracımı, Trafik Sigortası Karşı Aracın Hasarını Karşılıyor

 

Eski düzende, kaza yapıldığında vatandaşın bildiğinin aksine zorunlu trafik sigortası karşı tarafı karşılıyordu. Herkes kendi aracımı karşılasın diye yaptırsa da, yasalar kaza yapıldığında suçsuz tarafı korumak amacıyla trafik sigortasını zorunlu kılmıştır. Bu yüzden hasar konusunda bilinçlenmek gerekiyor. Çünkü artık yasalar değişiyor.

 

Yeni Uygulama 1 Haziran'dan İtibaren Geçerli Oluyor

 

Değiştirilen yeni yasalar hakkında ilk açıklama 1 hafta öncesinde televizyon kanallarında yer almıştı. Ardından Türkiye Şoförler Odası Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın bir açıklamada bulundu. Zorunlu trafik mali sorumluluk sigortası yani halk dilinde trafik sigortasının yeni uygulamalarını fırsat bilerek sigorta şirketlerinin fiyatları yükseltmesi riskine karşılık takipte olacaklarını açıkladı. Şuanda da geçerli olan fiyatlama kriterleri devam edecek. Bu kriterler; ilin yoğunluğu, ruhsat sahibinin yaşı, ruhsat sahibinin ve aracın kaza geçmişi, araba modellerinin ait olduğu şirketler ve benzeri. Büyük şehirlerdeki ticari araçların kaza riskinden dolayı çok fazla rakam çıkaran sigorta şirketlerine karşı sitemde bulunan Apaydın, düzenlemelerde bunlara yer verilmediğini tekrar tekrar dile getirdi. Yeni düzenlemelerin sigorta şirketleri ve devletin fiyatlardaki oynamasını engellemek amacıyla her gelişmeyi takip edeceğini defalarca dile getirdi.

ETİKETLER : trafik sigortası trafik sigortası 1 haziran 2015 yeni trafik sigortası düzenlemeleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları

Haberin Birinci Adresi
© Copyright 2019 Haberinbiri.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Güncel Haberler
Haberin Biri
SPOR
Spor Haberleri
SİYASET
Siyaset Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
DÜNYA
Dünya Haberleri